Wyniki turniejów
Finały MWJiM 2019 PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 17:24

Finały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików '2019

zostały w tym roku rozegrane ponownie w pięknych obiektach Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego ACTIV w Sypniewie k. Jastrowia z udziałem 261 uczestników w 10 grupach turniejowych. W 6 grupach uczestniczyło 9 członków KS LECH-WSUS (uprawnienia do startu miało jeszcze 4, ale nie zdecydowali się z różnych względów na udział), z których trójka - Jadzia Gólska, Kajtek Kolendo i najmłodszy członek Klubu Grześ Hanicki wywalczyli prawo startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich, a Piotr Podobiński wypełnił normę na III kategorię szachową. Gratulujemy!

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Wyniki F MWJiM 2019.doc 113 Kb06/20/19 05:58

Mistrzostwa KS LECH-WSUS 2018/19 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 15:40

Marceli Ciesielski po raz trzeci Mistrzem Klubu!

Rozpoczęte we wrześniu 2018 r. Mistrzostwa Klubu składały się z 10 turniejów, rozgrywanych na zmianę w tempie P'15 i P'5. Frekwencja była niestety bardzo skromna - wzięło w nich udział zaledwie 28 uczestników (max. 14, min. 5). Wielka szkoda że pozostali lechici nie kwapią się do udziału w naszych spotkaniach. Osiem turniejów wygrał junior Marceli Ciesielski, po jednym nestor Janusz Woda i Wojciech Kłos. Marceli zdobył 1.06.2019 r. tytuł Mistrza Klubu po raz trzeci z rzędu i został uhonorowany pucharem Prezesa KS LECH-WSUS.

Załączniki:
Mistrzostwa KS LECH-WSUS 2018-19 - klasyfikacje po 10 turniejach.doc 141 Kb06/01/19 18:32
Mistrzostwa KS LECH-WSUS 2018-19 - wyniki T1-10.doc 119 Kb06/01/19 18:32

Rapid chess w Raszynie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 13:14

Szachy szybkie w Klubie RASZYN w sezonie 2018/19

Od 16.09.2018 r. rozgrywany był w poznańskim Klubie RASZYN kolejny cykl 9-rundowych turniejów szachów szybkich w tempie P'15, w którym wzięło udział aż 76 szachistów! Od wielu lat organizatorem tych cykli jest Krzysztof Grzesiński niezawodnie wspierany przez kierownika Klubu Dominika Nowaka, a prowadzi je arbiter z naszego Klubu Leon Miklosik. Turnieje: 1. i 5. wygrał Rafał Pawłowski (Na Pięterku Poznań), 2. lechita Marek Szumiński, 3. Wojciech Olejarczyk (Korona Zakrzewo) przed naszym nestorem Januszem Wodą, 4. Grzegorz Nun (Odrodzenie Kożuchów), 6. Zbigniew Szymański (Raszyn), 7. Marcin Bernat (Lipno Stęszew), 8. Dariusz Tadzik (Raszyn) i 9. Daniel Drożdżyński (Szach Wolsztyn). W klasyfikacji końcowej triumfował Zb. Szymański, a 7. lokatę wywalczył J. Woda. Szkoda tylko, że wśród uczestników pojawia się tak niewielu lechitów - w poprzednim cyklu zagrało ich zaledwie czterech, a w tegorocznym wystąpiło tylko dwóch!? Wyniki rozegranych turniejów i klasyfikacja łączna - w załączniku.

Załączniki:
RASZYN 2018-19, T.1-9.doc 270 Kb06/14/19 15:49
GP RP 2018-2019 po 9 turniejach kolor.pdf 99 Kb06/14/19 11:43

Turnieje klubu Na Pięterku 2019 PDF Drukuj Email
niedziela, 10 lutego 2019 23:42

Gargamele i Smerfy wystartowały!

Niestety tylko dwóch lechitów wzięło 9.02.2019 r. udział w kolejnej edycji juniorskich turniejów w klubie Na Pięterku, gdzie w dwóch grupach wystąpiło łącznie 71 uczestników. W starszej z nich - Gargameli - Kajetan Kolendo zajął 4. lokatę, a jego młodszy brat Tymon był 11. Szkoda, że żaden z naszych najmłodszych nie wystąpił w grupie Smerfów, ale co się odwlecze ...

Załączniki:
Gargamele i Smerfy 9.02.2019.doc 86 Kb02/11/19 00:04

Turnieje Gwiazdkowe w Poznaniu i Zakrzewie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:02

Lechici w Turniejach Gwiazdkowych '2018

W grudniu 2018 roku odbyło się kilka turniejów o charakterze świątecznym, w których wystąpili także, niestety niezbyt licznie, szachiści naszego Klubu. Najlepiej spisało się w nich rodzeństwo Gólskich - Jacek wygrał w Zakrzewie swoją grupę, 6-letni Jurek wypełnił w młodszej normę na IV kategorię szachową, a ich siostra Jadzia oraz Mikołaj Krenc nieźle wypadli w Klubie Na Pięterku w grupach Gwiazdorów i Elfów. Dobrze zagrali również seniorzy Karol Michalski w openie w Zakrzewie i Janusz Woda w Turnieju Weteranów w Klubie Raszyn. W ostatnim poznańskim turnieju ubiegłego roku Jacek Gólski uplasował się na 3. pozycji w OPEN-ie B i wypełnił normę na III kategorię szachową. Inni członkowie naszego Klubu i uczestnicy Szkółki jakoś nie wykazali zainteresowania tymi świetnie zorganizowanymi imprezami, a szkoda, gdyż było naprawdę pięknie, nastrojowo,  dzielono się opłatkiem, wszyscy wrócili do domów z nagrodami lub upominkami. ...