Z historii Klubu [1] PDF Drukuj Email
czwartek, 05 lipca 2012 11:54

       Szachiści Lecha odnotowali w II połowie XX w. niemało cennych sukcesów - wywalczyli sporo tytułów mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych, drużynowo i indywidualnie, reprezentowali Polskę w licznych imprezach zagranicznych, w tym na Olimpiadach Szachowych, zdobywali także międzynarodowe tytuły szachowe i patenty sędziowskie, pełnili ważne funkcje w różnych stowarzyszeniach szachowych, także w PZSzach. Zasłużony działacz naszego Klubu Janusz Woda, wieloletni prezes WZSzach, jako jedyny z poznaniaków, pełnił w latach 2004-2008 funkcję prezesa Polskiego Związku Szachowego.  

Niełatwo nawiązać do wcześniejszych, znakomitych osiągnięć lechitów, ale nie traćmy nadziei ... wszystko przed naszą młodzieżą - iskra talentu, ale przede wszystkim systematyczność w treningach i częsta, nieustępliwa walka z trudnymi na każdym szczeblu rywalami, prowadzą do celu. Ćwiczenie czyni mistrza - to maksyma, która musi przyświecać wszystkim ambitnym sportowcom! 

       W zakładce SUKCESY  będą odtąd publikowane kronikarskie zestawienia ilustrujące najciekawsze, zaszczytne dokonania lechitów; zapraszamy do ich śledzenia, a warto! ;-)

I jeszcze APEL do członków Klubu, zwłaszcza starszych i posiadających ważne notatki lub artykuły z różnych mediów - jeśli w opublikowanych na tej stronie zestawieniach czy wynikach dostrzeżecie jakieś nieścisłości lub braki, wskażcie je niezwłocznie autorowi. ...